12 stycznia 2021 r....

Nasze miejscowe Oratorium w dniach od 04 do 08...

Idąc śladem...

Dzielni Ekoplastycy z ochotą biorą udział w...

Dnia 11.12.2020 roku przedstawiciele klasy 1B...

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
...
27 listopada 2020 roku SP nr 1 w Sokołowie...
„Kochasz swoje dzieci, nie pal w piecu...
Pamiętamy...
"Powiewa flaga,...

9 rad ks. Bosko w czasie pandemii...

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol

9 rad ks. Bosko w czasie pandemii – młodzi salezjanie odczytują przesłanie św. Jana Bosko - od 1 do 9 maja.

Chociaż urodził się ponad 200 lat temu, to jego przesłanie jest wciąż aktualne. Także w tym wymagającym czasie. Młodzi salezjanie z 9 domów formacyjnych z całego świata postanowili odczytać, co ks. Bosko radziłby robić w czasie pandemii COVID-19.

   Pochodzą z różnych państw, studiują w różnych krajach, pozornie wiele ich różni. Jednak wspólne jest to, że chcą służyć Bogu tak, jak robił to św. Jan Bosko. Chociaż prawdopodobnie nigdy się nie spotkali, to jednak udało się im przeprowadzić wspólny projekt, którego owoce będzie można oglądać codziennie od 1 do 9 maja.

   Nad całością czuwają salezjanie z domu formacyjnego w Krakowie. To oni zaprosili do współpracy swoich współbraci z różnych kontynentów. Postanowili odczytać znane wskazówki ks. Bosko w kontekście wymagającej próby, która dotyka cały świat. Efekt okazał się być naprawdę imponujący. Powstało 9 krótkich filmów prezentujących rady św. Jana Bosko. Ponadto, powstała prawdziwa międzynarodowa wspólnota tych, którzy odpowiedzialni byli za nagrywanie, występowanie, tłumaczenie, redakcję, a w końcu scenariusze i komunikację. A to wszystko dla młodzieży z całego świata!

   Zapraszamy do codziennego oglądania filmów z serii „9 rad ks. Bosko w czasie pandemii”. Prezentowane będą każdego dnia na profilu facebookowym Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie – Łosiówka (https://www.facebook.com/losiowka/)
Zachęcamy do oglądania i udostępniania!

Salezjanie z Krakowa

 

Polecamy