ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

...

6 czerwca klasy czwarte ze swoimi wychowawcami...

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Italia 2024

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol
W dniach 14.05 - 26.05 2024 r. klasy III A i III B liceum wraz z opiekunami wyruszyły do Włoch. Był to niezapomniany czas, obfity w atrakcje turystyczne. Udało nam się zwiedzić malownicze San Marino, Loreto, gdzie w Bazylice Matki Boskiej Loretańskiej zobaczyliśmy domek Matki Bożej, a także odwiedziliśmy jedną większych nekropolii, w której spoczywają polscy żołnierze. Oczywiście musieliśmy zawitać w Rzymie. Na naszej drodze przez ulice Wiecznego Miasta znalazły się takie atrakcje jak Koloseum, Circus Maximus, Forum Romanum, Ołtarz Ojczyzny, Fontanna di Trevi czy Schody Hiszpańskie. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w modlitwie Anioł Pański prowadzonej przez papieża Franciszka. Nie mogło nas oczywiście zabraknąć w Turynie, miejscu działalności księdza Bosko oraz na Colle Don Bosco. Ważnym punktem naszej wycieczki było  także Monte Cassino
.Znaleźliśmy również czas na odpoczynek na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w malowniczej miejscowości Vallecrosia. Wspólne spacery i plażowanie pozwoliły nam na dobrą zabawę i rozwijanie przyjaźni. Pobyt we wspomnianym mieście umilały nam także wyjazdy do Monte Carlo i Nicei.
To była naprawdę udana wycieczka, która dała nam szansę doświadczyć niezapomnianych przeżyć, zachwycić się pięknem przyrody i cywilizacji, a także zacieśnić więzy.

Polecamy