ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

...

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

22 czerwca odbył...

15.06.2022r. na strzelnicy PZSS ul.Lipowa 83...

DZIEŃ DZIECKA

1...

BOSKI FESTIWAL

22...

Pomoc dla zwierząt ze schroniska

Małgorzata Uścińska
W październiku 2020 r. ,  działająca w klasie 1b Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego , sekcja charytatywna wraz z wychowawczynią p. Sylwią Skrzeszewską przeprowadziła zbiórkę pieniędzy dla zwierząt z Sokołowskiego Schroniska wśród uczniów naszej szkoły. W sobotę 5 czerwca przedstawiciele tejże sekcji  wraz z wychowawczynią i przy wsparciu pana  P. Grochowskiego udali się do schroniska, by osobiście wręczyć zakupione obroże i karmę. 
 
Za kwotę wynosząca niemal 400 złotych udało im się zakupić 34 obroże w różnych rozmiarach  i kolorach oraz kilka paczek i puszek karmy dla mieszkańców schroniska. 
 
Podczas wizyty udało im się bliżej poznać kilku podopiecznych, a z najmłodszym Tysonem wybrali się nawet na spacer :) 
 
Schronisko przeżywa obecnie dobry okres. Z 28 miejsc zajętych jest 12. Sama instytucja działa od około dwudziestu lat, ale dopiero od ośmiu psiaki mają godne warunki do życia. 
 
W weekendy schronisko odwiedzają wolontariusze, którzy wyprowadzają czworonogi na spacery, karmią je i sprzątają boksy. Zarówno oni jak i zwierzaki czerpią przyjemność z bliskiego kontaktu. To idealna okazja by wyprostować łapy ;) 
 
Jeśli również chciałbyś zostać wolontariuszem w schronisku, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy obecność dorosłego opiekuna (jeśli nie masz ukończonych 18 lat), miłość do zwierząt i odrobina wolnego czasu. Po więcej informacji zajrzyj na ich Facebooka. Psiaki czekają. Teraz ubrane w nowe,  kolorowe obroże ;)
 
                                                                                                                                                                              Gabrysia R.
                                                                                                                                                                              Katarzyna Ś.

Polecamy