22 maja 2026 r. uczniowie...
- Główna
- o szkole
- Aktualności
- Plan lekcji
- Galerie
- Filmy
- Poczta
- Kontakt
-
Zaloguj
Nazwa użytkownika
3 maja 2026 r. w naszym mieście, w Sokołowie Podlaskim, uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających Konstytucję 3 maja. Społeczność naszej Szkoły Salezjańskiej reprezentował Poczet Sztandarowy, Dyrekcja i Nauczyciele. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Św. w konkatedrze sokołowskiej o godz. 12.30, którą odprawił Ks. Dziekan i Ks. Dyrektor ks. Mariusz Skawiński sdb. Uroczystościom towarzyszyła Kompania Reprezentacyjna Szkoły Wojskowej z Sokołowa P.; Orkiestra Dęta OSP; 3 hufce harcerzy ZHP; poczty sztandarowe szkół i różnych organizacji /a szczególnie poczet sztandarowy Armii Krajowej , którym opiekują się strażacy OSP/.
Po Mszy Św. uroczysty pochód przeszedł pod pomnik upamiętniający walczących w konspiracji w czasie i po II wojnie światowej - gdzie złożono kwiaty; następnie pod pomnik Ks. Brzózko i jego adjutanta - gdzie również złożono kwiaty; następnie przed figurę Patrona Miasta Sokołów Podlaski - św. Rocha; i na koniec przeszliśmy pod pomnik Czynu Niepodległościowego . Tutaj nastąpiło odśpiewanie Hymnu " Jeszcze Polska....", następnie przemówienia i złożenie wieńców i kwiatów przez polityków , urzędników i reprezentacje szkół, związków i różnych instytucji. W naszym imieniu wieniec złożył Ks. Dyrektor, Pani v-ce Dyrektor i Poczet Sztandarowy. W rytm marsza granego przez orkiestrę strażacką rozeszliśmy się do domów.
ul. Księdza Bosko 1
08-300 Sokołów Podlaski
tel. +48 (25) 781 76 10
liceum@sdb.pl
podstawowa@sdb.pl