Tegoroczni  absolwenci  ...

Punktualnie o godz.10.00,...

21 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny...

            20 czerwca...

W dniu 20 czerwca br. uczniowie klasy II b SLO...

Wycieczka do Wilna...

W niedzielne popołudnie odbył się "Marsz dla...

Wspólnota szkolna i parafialna pod...

14 czerwca w środę dwie...

14.06.2017r. na terenie strzelnicy sportowej...

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW W JĘZYKOWYM PROJEKCIE FILMOWYM

W październiku 2015r. pani Anna Złotkowska ogłosiła na lekcji ogólnopolski konkurs filmowy z języka angielskiego New Voices over 2 you. Do wyboru było kilka tematów m.in. Inception of filmmaking i Estate Agents, które wybrały nasze grupy. Do pierwszego projektu przystąpiła grupa uczniów z kl. IIB SG w składzie: Roksana Kurowicka, Maja Mazur, Julia Suchenek i Kacper Godlewski. Grupa projektowa podjęła się nagrania zwiastuna do nieistniejącego jeszcze filmu o przygodach Agenta 007. Natomiast uczniowie z klasy IIA SG w składzie Jakub Flisiuk, Mikołaj Próchenko, Patrycja Sałata i Aleksandra Zdzieborska postanowili wykonać projekt na drugi z w/w tematów, by pokazać jak wygląda proces zakupu pewnej nietypowej posiadłości. Efekty naszej pracy zostały również przedstawione jako projekty gimnazjalne, które podczas prezentacji bardzo spodobały się komisji i uczniom. Zadania wymagały od nas wielu godzin pracy i przygotowań, gdyż regulamin konkursu narzucał ściśle określone kryteria. Musieliśmy używać określonych zwrotów, pamiętając przy tym o poprawności językowej, przestrzegać praw autorskich i zmieścić się  w limicie czasowym, aby prace nie były zdyskwalifikowane.

Żadne z nas nie spodziewało się tak wielkiego sukcesu jakim było zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w konkursie. W ramach nagród otrzymaliśmy – tablety – dla uczniów z klasy IIB za zajęcie pierwszego miejsca i smartwatche dla klasy IIA za zajęcie drugiego miejsca.

Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu w konkursie serdecznie dziękujemy i mamy szczerą nadzieję na wspólną realizację kolejnych ciekawych projektów.

Link do zwycięskich prac znajdziecie poniżej.

http://www.macmillan.pl/component/content/article/?id=3502

~Julia Suchenek i Roksana Kurowicka IIB SG

Polecamy

Pokaż innym

Chcesz pokazać coś znajomym?

Udostępnij i komentuj na portalach :)

KONTAKT

Zespół Szkół Salezjańskich
"Lux Sapientiae"

ul. Księdza Bosko 1
08-300 Sokołów Podlaski

tel. +48 (25) 781 76 10
liceum@sdb.pl
gimnazjum@sdb.pl