30 lat temu - 1 września 1993 r. zabrzmiał...

6 września klasa 1B SLO razem z wychowawczynią...

W dniach 05 - 06 września klasa I C przebywała...

W dniach 04 - 05 września  klasa I A wraz z...

   Ponieważ 1 września w...

Grono pedagogiczne ZSS w roku szkolnym 2023/...

Serdecznie zapraszamy :)

Za nami kolejne 10 miesięcy – czas płynie...

Szachiści walczyli o Puchar Wójta Gminy Repki

Grażyna Błońska

W niedzielę, 16 lutego, po raz szesnasty Gminny Ośrodek Kultury wespół z Gminnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym zorganizowali Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Repki.

W tym roku rozegrano dwa oddzielne turnieje. Turniej główny przeznaczony był dla zawodników zaawansowanych, a drugi turniej skierowany był do uczniów, którzy od niedawna poznają tajniki królewskiej gry. W turnieju głównym z udziałem 13 zawodników zwyciężył Michał Kosiorek z Łochowa, który w siedmiu grach uzyskał 6 punktów. Drugie miejsce zajął Jakub Żurawicki z Węgrowa, a trzeci był Dawid Dobosiewicz z Mińska Mazowieckiego – obaj zdobyli po 5,5 pkt. Czwarte miejsce przypadło Pawłowi Nasiłowskiemu z Sokołowa Podlaskiego. Najlepszym juniorem do lat 15 był Dawid Dobosiewicz przed swym bratem Krzysztofem i Aleksandrą Żurawicką.
W klasyfikacji mieszkańców gminy Repki najlepszy był Zbigniew Pietrzuk z Repek.

W turnieju przeznaczonym dla młodzików zagrało dwadzieścioro dzieci, głównie z Wyroząb i Skrzeszewa, gdzie w miejscowych szkołach drugi rok prowadzona jest edukacja szachowa. Wśród dzieci zwyciężył siedmioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego przed swym o rok starszym bratem Tadeuszem – obaj zdobyli po 8,5 punktów z dziewięciu gier. Mateusz i Tadeusz uczęszczają do Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Sokołowie Podlaskim. Trzecie miejsce zdobył Michał Remiszewski z Wyroząb, który zdobył 6 punktów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w turnieju głównym oraz najlepsza trójka turnieju młodzików została nagrodzona pięknymi pucharami ufundowanymi przez patronkę zawodów Panią wójt Apolonię Stasiuk, która podziękowała szachistom za udział w zawodach i zaprosiła ich do udziału w siedemnastym turnieju.

Polecamy