15 października w Pałacu Ossolińskich w...

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SSP

Uczniowie klas pierwszych...

25 JUBILEUSZ REAKTYWACJI SALEZJAŃSKIEGO LICEUM...

25 LAT SLO

GRA MIEJSKA

W poniedziałek 8 października 2018r. na naszym...

W poniedziałek 1 X 2018 r....

Wrzesień – pierwszy miesiąc...

WIGILIA SZKOLNA

ablonska
Mario czy już wiesz,
Kim okaże się twój syn, twój mały chłopiec?
Mario czy ty wiesz,
Że te stópki dwie po wodzie będą kroczyć?
Czy ty wiesz,
Że ta mała dłoń powstrzyma wielki wiatr?
Że dałaś życie temu, kto tobie życie da?
 
 
Mario czy ty wiesz
Kim naprawdę jest maleńki twój bohater?
Mario czy ty wiesz, że pewnego dnia on rządzić będzie światem?
Czy ty wiesz, że to właśnie on pokona grzech i śmierć?
Dziecko śpiące w twych ramionach, na imię ma
 
 "Jam jest"!
 
Zakończeniem adwentowego oczekiwania na kolejne przyjście nowonarodzonego Jezusa, tradycyjnie już, w szkołach salezjańskich jest uroczysta szkolna wigilia. Ten szczególny wieczór rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez Dyrektora szkoły księdza Dariusza Matuszyńskiego, księdza Sławomira Lubińskiego, księdza Krzysztofa Woźniaka i księdza Radosława Kuśmierza.
 
 
 
W czasie mszy szkolny zespół teatralny kierowany przez p. Annę Adynowską i p. Dorotę Zalewską przedstawił piękną  inscenizację skłaniającą do refleksji i przemyśleń o tym, jak łatwo w dzisiejszym świecie zgubić prawdziwy sens Świąt, jak szybko bliskość z Bogiem i drugim człowiekiem  jesteśmy w stanie zastąpić pogonią za pracą, zdobywaniem kolejnych stopni kariery, kupowaniem niepotrzebnych rzeczy. W tym roku w inscenizację zaangażowali się również uczniowie szkoły podstawowej – mieliśmy okazję podziwiać aktorów z klasy IV i VII oraz pełne wdzięku aniołki i diabełki z kl I. Msza Święta była też okazją do podsumowania mijającego roku i podziękowania Panu Bogu za wszystko, co w ciągu tego roku się wydarzyło.
 
 
 
Dalsza część spotkania odbyła się w szkole, do której uczniowie, absolwenci szkoły, nauczyciele i rodzice udali się prowadzeni przez najmłodszych – Maćka i Kamilę. Korowód zatrzymał się najpierw przy szopce zbudowanej w holu szkoły przez uczniów i rodziców. Potem w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrani wysłuchali fragmentu Ewangelii, wspólnie modlili się, śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia.
 
 
 
G. Błońska

Polecamy