Dnia 21 maja 2018r. uczniowie klasy I SSP...

Dnia 14.05 obie grupy klas...

   Tą jakże słoneczną...

Inspektorialne Święto Liturgicznej Służby...

Maturzyści zaczęli zdawać....

Uroczystości Święta...

Koniec kwietnia to w szkołach...

Nadszedł czas egzaminów...

WIGILIA SZKOLNA A.D.2016

ablonska
PRZYJDŹ, O OCZEKIWANY,
PRZYJDŹ, JAK DŁUGA TA NOC,
PRZYJDŹ, DAJ PRAWDĘ I ŚWIATŁO,
PRZYJDŹ I OKAŻ SWĄ MOC.
 
Kończąc adwentowe oczekiwanie na kolejne przyjście nowonarodzonego Jezusa, młodzież szkół salezjańskich spotkała się na szkolnej wigilii. Tradycyjnie już, ten szczególny wieczór rozpoczęła Msza Święta uroczyście celebrowana przez Dyrektora szkoły księdza Dariusza Matuszyńskiego, księdza Sławomira Lubińskiego i księdza Krzysztofa Woźniaka.
 
W czasie mszy szkolny zespół teatralny „Od A do Z” kierowany przez p. Annę Adynowską i p. Dorotę Zalewską przedstawił piękną  inscenizację skłaniającą do refleksji i przemyśleń o tym, jak łatwo w dzisiejszym świecie zgubić prawdziwy sens Świąt, jak szybko bliskość z Bogiem jesteśmy w stanie zastąpić chciwością, pychą, zazdrością. Msza Święta była też okazją do podsumowania mijającego roku i podziękowania Panu Bogu za wszystko, co w ciągu tego roku się wydarzyło.
 
Dalsza część spotkania odbyła się w szkole. Uczniowie, absolwenci szkoły, nauczyciele i rodzice, prowadzeni przez jedną z najmłodszych uczennic – Zuzannę Baczewską, niosącą figurkę maleńkiego Jezusa, zatrzymali się najpierw przy szopce zbudowanej w holu szkoły przez uczniów i rodziców. Potem w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrani wysłuchali fragmentu Ewangelii, wspólnie śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia.
 
G. Błońska

Polecamy