W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

We wtorek 13 lutego gościliśmy w naszej szkole...

...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA BOSCO...

ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR BURMISTRZA I STAROSTY

Kazimierz Zdzichowski

W ubiegły piątek 17.11.2017r. uczestniczyliśmy w Zawodach Strzeleckich z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski i Puchar Starosty Sokołowskiego. Zgłosiło się 16 drużyn 4 osobowych w dwóch kategoriach wiekowych / Liceum, Szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi/. My wystawiliśmy łącznie 4 drużyny. Strzelanie odbywało się z nowych karabinków pneumatycznych z przeziernikiem na dystansie 10 m.

W kategorii młodszej  MISTRZEM  POWIATU  został RYDZEWSKI  MIKOŁAJ, uczeń Salezjańskiego Gimnazjum /wynik 82 pkt.na 100 możliwych/.

W tej samej kategorii 5 miejsce zajął Pietrasiak Jakub / 64 pkt. /, również uczeń naszego S.Gimn., a I drużyna w składzie: Rydzewski Mikołaj, Pietrasiak Jakub, Romańczuk Dawid , Borysiak Paweł zajęła 3 miejsce.  II drużyna w składzie :Artych Jakub, Złotkowski Jakub, Kania Łukasz, Krzemieniewski Marcin zajęła 5 miejsce.

W kategorii starszej V-ce MISTRZEM  Powiatu został Ciałkiewicz Krzysztof, uczeń Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego z wynikiem 80 pkt. Natomiast 5 miejsce zajęła Stelęgowska Agnieszka z SLO z wynikiem 71 pkt. Również 5 miejsce zajęliśmy jako drużyna w składzie: Ciałkiewicz Krzysztof, Stelęgowska Agnieszka, Błoński Marcin, Błachnio Grzegorz. 6 miejsce zajęła nasza druga drużyna SLO w składzie:Lipiński Marcin, Szykuć Mateusz, Leszczyńska Karolina.

Gratulujemy wyników i zachęcamy do ćwiczeń oraz zdobywania Patentów Strzeleckich, które w wieku do 18-u lat są w opłatach o 2/3 niższe. One następnie otwierają drogę do posiadania własnej broni.