Wycieczka IA SLO 2018

Dnia 05.12.2018 r. o godzinie 8:00, klasa IA SLO wraz z wychowawcą, p. Krzysztofem Naworolem oraz z księdzem Sławomirem, wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. W trakcie jazdy rozdaliśmy sobie mikołajkowe prezenty, które każdemu się podobały, ponieważ u wszystkich zawitał banan na twarzy. Zanim jednak przybyliśmy do Stolicy, zatrzymaliśmy się w Woli Okrzejskiej – rodzinnej miejscowości Henryka Sienkiewicza.

Na miejscu zwiedziliśmy muzeum poświęcone pisarzowi, czyli jego familijny dom. Mogliśmy tam zobaczyć wiele prywatnych rzeczy powieściopisarza oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat poety. Nasze serca podbił wspaniały przewodnik, który w bardzo interesujący sposób przedstawił nam historię Henryka Sienkiewicza, dlatego też wyruszyliśmy w kierunku Warszawy w bardzo dobrych nastrojach. To idealny przykład na to że edukację można połączyć z przyjemnością.

Następnym punktem wycieczki było muzeum neonów, gdzie dowiedzieliśmy się z czego zbudowane są te niesamowite „lampy” oraz zobaczyć z bliska, najpopularniejsze szyldy z dawnych lat. Potem wyruszyliśmy do galerii, gdzie byliśmy na filmie „Grinch” oraz mieliśmy chwilę czasu na posiłek. Na sam koniec tej wspaniałej wycieczki udaliśmy się do parku trampolin, gdzie nie tylko mogliśmy usprawnić się fizyczne, lecz także pojedynkować się, popływać w miękkich piankach lub poskakać na materace wypełnione powietrzem.

Wycieczka wszystkim się podobała, a energia nie opuszczała nas aż do samego Sokołowa. Wróciliśmy około godziny 23:00 i szybciutko rozstaliśmy się, gdyż doskwierał nam mróz.
Była to niesamowita przygoda, którą na długo zapamiętamy. Najpiękniejsze wspomnienia są tylko z prawdziwymi przyjaciółmi!

Piotr Szybka IA SLO