Historia
Zwykły wpis

Częstochowa 2015

W piątek, 10 kwietnia 2015, Maturzyści Szkół Salezjańskich Inspektorii Warszawskiej (Lutomiersk, Legionowo, Łódź, Mińsk Mazowiecki, Ostróda, Sokołów Podlaski) w liczbie ok. 200 osób, spotkali się w Kaplicy Cudownego Jasnogórskiego Obrazu na tradycyjnej już w tym jakże ważnym dniu – Pielgrzymce Salezjańskich Maturzystów na Jasnej Górze.
 

40

Zwykły wpis

Połowinki 2014

30 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbyły się połowinki. Uczestniczyły w nich trzy klasy drugie Liceum, wraz ze swoimi wychowawcami panią Anną Złotkowską, Agnieszką  Chomać-Karakula i panem Krzysztofem Naworolem oraz grono pedagogiczne naszej szkoły.  Tradycyjnie na wstępie  Ksiądz Dyrektor, przywitał wszystkich uczestników i życzył  wszystkim  dobrej zabawy.

Zwykły wpis

Krosno 2013

Mieliśmy okazję wyjechać na pare dni do Krosna:)

Wpis z sdb.pl:
„W dniach 8-9 kwietnia grupa chemiczna z pierwszych klas SLO wybrała się na wycieczkę do Krosna. Kończyła ona wyjazdy do Siedlec w ramach projektu unijnego ,,Chemia – wiem, umiem rozumiem!”.  Atrakcjami wyjazdu była głównie wizyta w hucie szkła ale także odwiedziliśmy muzeum w Bóbrce, zwiedziliśmy Leżajsk oraz spacerowaliśmy po ulicach Krosna.
W hucie zaskoczył nas sposób wykonywania wyrobów ze szkła oraz ilość włożonej pracy w każde naczynie.
Cała wycieczka była bardzo ciekawa i każdemu zostanie na długo w pamięci.”

DSC_1061

Zwykły wpis

Treblinka 2013

Już po raz kolejny w pierwszą sobotę września na terenie dawnego obozu pracy w Treblince odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne. Tradycją naszej szkoły jest udział  uczniów klas drugich liceum w tym wydarzeniu.

DSC_0003

Zwykły wpis

Chemia w Siedlcach

Nasza klasa wyjeżdżała na zajęcia z Chemii…

nia 11.10.2012r. około godziny 11, uczniowie klasy IB SLO oraz niektórzy uczniowie pozostałych dwóch klas pierwszych, wybrali się na zajęcia do Akademii Podlaskiej w Siedlcach, by tam pogłębić swoją wiedzę z chemii. Wszyscy dostaliśmy kilka książek, długopis, ołówek oraz fartuch. Przed zajęciami każdy wypełnił ankietę, a następnie ubrał się w swój fartuch. Zwarci i gotowi ruszyliśmy do jednej z dwóch klas, w których odbywały się zajęcia. Po zapoznaniu się z profesorami i przeprowadzeniu jednego doświadczenia podzieliliśmy się na dwie grupy. W odpowiedniej klasie dostaliśmy okulary ochronne i zabraliśmy się do pracy. Wszyscy chętnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, przy okazji ucząc się czegoś nowego.

DSC_0202