9 listopada uczniowie naszych szkół, jak...

8 listopada odbyła się w naszej szkole sesja...

29 października w naszej...

Dnia 26.10.2018 klasy...

Dnia 25 listopada 2018 roku...

25.10.2018r./czwartek/ na sali gimn. SP 3 w...

18 października 2018r. kl. II SSP wybrała się...

22 października...

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SSP

ablonska

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH SSP

 

   Dnia 16 października 2018 roku w  Salezjańskiej Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na „pełnoprawnych” uczniów. Z tej okazji panie wychowawczynie  wraz uczniami klas pierwszych przygotowały program słowno – muzyczny, na którym to ślubowanie pierwszoklasistów się dokonało.

     Na początku panie przywitały całą społeczność szkolną, po czym nastąpiła część artystyczna. Nasi najmłodsi uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Swoją postawą i zaangażowaniem dzieci starały się pokazać, iż zasługują na miano ucznia.

     Po części artystycznej nastąpił upragniony moment ślubowania, na  z niecierpliwością czekał każdy pierwszak. Wszyscy pierwszoklasiści przyrzekali, że będą się pilnie uczyć, wypełniać  obowiązki i zadania ucznia tak, by przynieść zadowolenie sobie, rodzicom i nauczycielom. Dzieci obiecały godnie i kulturalnie się zachowywać oraz szanować wszystkich dorosłych i kolegów, jak przystało na wzorowego ucznia tej szkoły.

     Po przysiędze ksiądz dyrektor  pasował dzieci na uczniów dotykając ich ramienia dużym ołówkiem. Od tej pory pierwszoklasiści mogli poczuć się prawdziwymi uczniami. Na pamiątkę tego wydarzenia  każde dziecko otrzymało „Dyplom Pasowania na Ucznia”.

     Po zakończeniu  uroczystości uczniowie klas pierwszych w obecności rodziców,i wychowawczyń udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzieci otrzymały linijki i słodycze, a ksiądz dyrektor przekazał w prezencie drukarkę. Następnie odbyły się  zabawy przy  muzyce, które były miłym akcentem kończącym  uroczystość.

     Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów  w murach naszej szkoły.

 

 

Barbara Wojewódzka

Magdalena Kozłowska

Jolanta Iwańska

 

Polecamy