22 maja 2026 r. uczniowie...

W dniu 27 maja na stadionie...

Tegoroczny festyn szkolno-parafialny mimo...

3 maja 2026 r. w naszym mieście, w Sokołowie...

W piątek, w atmosferze wzruszenia i dumy,...

25 kwietnia 2026 r. w Zespole Szkół...

W tym tygodniu duży sukces...

4 marca uczniowie klasy 1A...

W czwartek 19 lutego w hali...

10 medali reprezentacji Liceum w XXVII Memoriale Lekkoatletycznym im. Romana Lecyka

Krzysztof Iwański

W dniu 27 maja na stadionie miejskim odbyły się Międzypowiatowe Mistrzostwa Sokołowa Podlaskiego w lekkoatletyce. Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w ramach XXVII Memoriału Lekkoatletycznego im. Romana Lecyka. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych rywalizowała w biegach krótkich 100 m i 400 m , w biegach długich 800 m i 1500 m, w skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Każdy uczestnik miał prawo startu maksymalnie w 2 konkurencjach, zaś szkoła w poszczególnych konkurencjach mogła wystawić maksymalnie po 3 zawodniczki i zawodników.

W imprezie wzięła udział liczna reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszego Liceum. I był to bardzo udany udział, gdyż w zawodach zdobyliśmy w sumie aż 10 medali, w tym: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe.

Za zajęcie miejsc I-III uczestnicy otrzymywali medale i dyplomy. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymywali dodatkowo nagrody rzeczowe.

W zawodach prowadzona była klasyfikacja drużynowa dla szkół ponadpodstawowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. I tu też pokazaliśmy się  z bardzo dobrej strony. Dziewczęta zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej, a chłopcy zajęli 2 miejsce. Otrzymaliśmy za to dla szkoły nagrody rzeczowe.

Oto nasi medaliści

Zaczek Oliwia (3A SLO) - złoty medal w biegu na 800 m

i srebrny medal w skoku w dal

Sawicki Wiktor (3A SLO) - złoty medal w biegu na 400 m

i srebrny medal w biegu na 100 m

Maseko Wiktoria (1A SLO) – złoty medal w biegu na 100

                                          i brązowy medal w biegu na 400 m

Kosieradzka Magdalena (1C SLO) - srebrny medal w biegu na 800 m

Ignaciuk Jakub (1A SLO) - srebrny medal w biegu na 1500 m

Pasik Aleksandra (3A SLO) - brązowy medal w biegu na 100 m

Adamski Filip (1B SLO) - brązowy medal w biegu na 1500 m

 

Wyniki klasyfikacji drużynowej

DZIEWCZĘTA

  1. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące      35 pkt
  2. ZS CKR                                                           30 pkt
  3. ZS nr 1                                                             23 pkt
  4. I LO                                                                  10 pkt
  5. LO 59 Warszawa                                               7 pkt
  6. ZS Kosów Lacki                                                 5 pkt

CHŁOPCY

  1. ZS CKR                                                           43 pkt
  2. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące      31 pkt
  3. ZS nr 1                                                            29 pkt
  4. I LO                                                                  7 pkt

Salezjański Liceum Ogólnokształcące reprezentowali:

Adamski Filip (1B SLO), Borys Dawid (1C SLO), Bulak Błażej (1B SLO), Chmielewski Stanisław (1A SLO), Chodowiec Adrian (1C SLO), Ciok Maja (1B SLO), Gawłowski Oliwier (3A SLO), Ignaciuk Jakub (1A SLO), Jaszczuk Milena (3C SLO),Kosieradzka Emilia (1C SLO), Kosieradzka Magdalena (1C SLO),  Lalak Oliwia (1C SLO),Maseko Wiktoria (1A SLO),  Nazarczuk Amelia (3B SLO), Parzonka Joanna (1A SLO), Pasik Aleksandra (3A SLO), Rostkowski Karol (3A SLO), Sawicki Wiktor (3A SLO), Zaczek Oliwia (3A SLO), opiekun: Krzysztof Iwański

WSZYSTKIM NALEŻĄ SIĘ OGROMNE BRAWA !!!

Polecamy