IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

ablonska

28 maja br. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii dla uczniów szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. Patronat nad konkursem sprawuje działająca przy Szkole Salezjańskiej Fundacja „Ku Mądrości” im. dr Anny Dux.

            Na konkurs przybyli reprezentanci szkół podstawowych: w Repkach, Sabniach, Zembrowie, nr 1 i nr 4 w Sokołowie Podlaskim. W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.

            Konkurs odbył się w II etapach: I część – dyktando (indywidualnie), II część – ćwiczenia ortograficzne (drużynowo). Uczestnicy musieli napisać dyktando o podwyższonym stopniu trudności. Dwuosobowe zespoły w części drużynowej miały za zadanie wykonać  trudne ćwiczenia ortograficzne. W tej kategorii wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sabniach, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Sokołowie Podlaskim, a III – Szkoła Podstawowa nr 1 W Sokołowie Podlaskim. Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 – Zofia Walasiewicz. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

            Podczas półgodzinnej przerwy, oczekując na wyniki, goście mogli ukoić pragnienie szklanką wody albo soku, przekąsić coś słodkiego oraz zwiedzić naszą szkołę, po której oprowadzili ich uczniowie salezjańskiego liceum.

            Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie: p. Agnieszka Chomać – Karakula, p. Teresa Kraska – Iwanowicz, p. Anna Rosa i p. Ewa Suchożebrska.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie przez nas zorganizowanym i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje.

Prowadząca: Lidia Krasuska                  

Polecamy