Nasza szkoła w telewizji!

Paulina Marciszewska

 17 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją oraz Panią Elżbietą Paczóską udali się do Torunia w celu wizytacji  Telewizji Trwam w której był nadawany program o naszej szkole. W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie mogli wcielić  się w rolę aktorów występując na naszym, krótkim filmie o szkole. Podróż była długa. Po dotarciu do Torunia udaliśmy się w poszukiwanie Telewizji, co nie było łatwe. Po odnalezieniu naszego docelowego punktu, czyli Telewizji Trwam przywitaliśmy się z ks. Antonim Balcerzakiem, który jest salezjaninem. Mieliśmy okazję zobaczyć się z ekipą, która była z nami wczasie dwudniowego nagrywania.

O 18.15 zasiedliśmy w szkolnych ławach, dla niektórych było to cofnięcie się w czasie i przypomnienie sobie młodzieńczych lat. Rzeczy które nas przeraziły to kamery, które były wszędzie. Zadawano nam pytania odnośnie naszej szkoły, a uczniowie mogli zweryfikować czy przedstawiciele w postaci uczniów, Dyrekcji oraz Pani Eli ją koloryzują czy nie. Telefonów było co nie miara (część uczniów nie mogła się dodzwonić), a ks. Antoni który był bardzo się przygotowany na nasz przyjazd nie mógł wykorzystać wszystkich pytań, które miał dla nas. Po zakończonej emisji był czas na zrobienie zdjęć.

Podsumowując dla każdego z nas było to coś nowego. Na co dzień nie mamy styczności z kamerami, dlatego był delikatny stresie jednak zniknął on tuż po obejrzeniu filmiku w którym występowaliśmy. Mogliśmy zobaczyć jak to wszystko wygląda od tej drugiej strony, a nie z przed ekranów telewizyjnych. 

Paulina Marciszewska IA SLO

Polecamy