W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Pierwszy sygnał, że rok szkolny bardzo szybkim...

W tym roku odbyła się już...

Przedmiotem Konkursu było...

W poniedziałek 8 kwietnia...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Za...

Pielgrzymka do ks. Bosko, Italia 2023

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol

         W dniach 19.09-01.10 2023 klasy maturalne wraz z opiekunami udały się do słonecznych Włoch, na pielgrzymkę śladami ks. Bosko. Udało się nam  zwiedzić najbardziej charakterystyczne miejsca tego regionu, takie jak Wenecja, Loreto czy Turyn. Podczas trzydniowego pobytu w Rzymie zobaczyliśmy  m.in. Muzea Watykańskie (w tym Kaplicę Sykstyńską), Koloseum, Katakumby Świętego Kaliksta, fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie oraz przepiękny Piazza Navona.  Mieliśmy  również zaszczyt  uczestniczyć w modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem.
        Podczas pielgrzymki nie zabrakło także silnych emocji, których dostarczył wjazd na Monte Cassino.
        Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było Valdocco, w którym mieści się pierwsze salezjańskie oratorium założone przez księdza Bosko.
       Niezwykle interesujący był też spacer uliczkami Monako i wizyta w centrum hazardu – Monte Carlo.
       Wśród dni zapełnionych zwiedzaniem nie zabrakło czasu na odpoczynek  w Vallecrosii, gdzie czekała na nas piękna plaża . Wspólnie spędzony czas pomógł  zacieśnić nasze więzy. Wiele nas nauczył, a przy okazji był wspaniałą okazją na odpoczynek . Cała wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zdrowi i szczęśliwi,  z motywacją do dalszej nauki. Dziękujemy!

Daria Gręda

Polecamy