Pomimo przerwy w nauce, spowodowanej epidemią...

 6 marca 2020r. w hali sportowej w Siedlcach...

Od 12 do 25 marca br....
 
Dnia 25 lutego w godzinach...

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY...

W niedzielę, 16 lutego, po raz...

Dnia 26 lutego na...

Ferie to czas, gdy grupa...

W piątek, 7 lutego odbyły...

Półmetek na nami, 30 stycznia odbył się bal "...

Project PEACE September 2019

Anna Złotkowska

PEACE Cross-Cultural Understanding to projekt, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły w dniach 23– 27 września 2019 r.

Program projektu realizowany jest we współpracy z organizacją studencką AIESEC z siedzibą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W naszej szkole organizowany już po raz kolejny, ale po raz pierwszy z udziałem uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

W ramach projektu trójka studentów – Laura z Hiszpanii, „Adam” z Algierii oraz Samet z Turcji  poprowadziła warsztaty z uczniami. Zajęcia odbywały się w języku angielskim z wykorzystaniem metod aktywizujących, co nie tylko uatrakcyjniło lekcje, ale również pozwoliło uczniom na usprawnienie tak przecież ważnych umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Ciekawe informacje o krajach pochodzenia gości, które miały być odpowiedzią na potrzebę zrozumienia międzykulturowego, zwalczania stereotypów i nietolerancji, wplecione zostały w zajęcia komunikacyjno – integracyjne.

Niektórzy uczniowie nawiązali nowe kontakty a nawet przyjaźnie, które być może dzięki mediom społecznościowym przetrwają próbę czasu…

Nauczyciele języka angielskiego

Polecamy