W środę 16 września 2020...

Prosimy o zapoznanie się z zasadami...

Po nietypowo długiej...

26 czerwca uczniowie Zespołu Szkół...

Czas płynie tak...

Dla ponad 347,7 tys....

Przegląd Inicjatyw Teatralnych 2020

Lidia Krasuska

PRZEGLĄD TEATRALNY SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH

W dniach 6-8 marca 2020 roku szkolna grupa teatralna "PLAUDITE", której opiekunem jest pani Ewa Artych, uczestniczyła w Przeglądzie Inicjatyw Teatralnych. Tegorocznym gospodarzem było Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim. W spotkaniach teatralnych wzięły udział szkoły z Łodzi, Ostródy, Bydgoszczy, Oświęcimia, Legionowa i Mińska Mazowieckiego, oraz teatr studencki  I.T.P. z KUL-u w Lublinie.

W trakcie wydarzenia odbyły się warsztaty teatralne z ruchu scenicznego, improwizacji, emisji głosu, scenografii i retrospekcji, które pozwoliły na lepsze poznanie swych możliwości i podszkolenie się w zakresie aktorstwa poprzez udział w interesujących zajęciach prowadzonych przez aktorów, scenografów, dyrygentów i choreografów. Pouczający charakter miała również możliwość porad u instruktorów grup, którzy omawiali każdy spektakl z wykonawcami oraz zapoznania się z opinią innych uczestników przeglądu. Intrygujące spektakle, zarówno tragiczne jak i komiczne, spotkania z ludźmi dzielącymi te same pasje, nawiązywanie nowych znajomości stanowiło ciekawe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci.

Warto również wspomnieć, że podczas podsumowania wydarzenia zostały wyróżnione trzy osoby z "PLAUDITE": Małgosia Popowska, Gabriela Toczyska i Rafał Maleszewski. Oby przyszły rok był równie udany!

                                                                Kamila Rucińska – 1c /SLO

Polecamy