Przedstawiamy wywiad z kandydatami na...

W poniedziałek 18 października społeczność...

Ślubowanie klas pierwszych Salezjańskiej...

01.10 2021r. uczniowie klas drugich...

Dnia 30 września uczniowie klas pierwszych...

We wtorek 21 września klasy 3 B i 2 A SLO wraz...

W dniu 01.10.2021r. na Orliku przy Szkole...

15 września plac przed Salezjańską Szkołą...

17 września uczniowie klas pierwszych...

WYCIECZKA 1 A SLO

ablonska

Dnia 15 czerwca 2021r. odbyła się jednodniowa wycieczka klasy IA Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na Mazury. Uczestniczyła w niej prawie cała społeczność naszej klasy wraz z opiekunami, wychowawcą p. Mileną Gryglas oraz p. Jadwigą Banasiuk.

Ponieważ czekała nas prawie czterogodzinna podróż, wyjechaliśmy spod budynku szkoły już około godziny 6:30 rano. Podczas przejazdu zostaliśmy zapoznani z historią Galindów, Jaćwingów i Prusów, wcześniejszych mieszkańców ziem, które określamy teraz jako Warmia i Mazury.

Najpierw udaliśmy się do Gierłoży, gdzie pani przewodnik, w bardzo intrygujący sposób, opowiadała nam o historii tego miejsca. Wilczy Szaniec – bo tak nazywa się miasteczko bunkrów, w którym znajdowała się największa polowa kwatera Adolfa Hitlera-  zrobił na nas ogromne wrażenie. Obejrzeliśmy pozostałości bunkrów Hitlera, Goeringa, Bormanna, Keitla i innych nazistowskich prominentów.

Następnie udaliśmy się do Mikołajek. Tutaj, podczas krótkiego czasu wolnego, spacerując uliczkami tego znanego mazurskiego kurortu, zjedliśmy mały posiłek, najczęściej w postaci lodów. Relaks pokrzyżował nam trochę deszcz. Na szczęście jednak podczas rejsu statkiem znacznie się wypogodziło. Odbyliśmy przejażdżkę po jeziorze Tałty - najgłębszym rynnowym akwenie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Pobyt w Mikołajkach zakończyliśmy obiadem w restauracji przy głównej promenadzie miasteczka. W drodze powrotnej bardzo dobrze się bawiliśmy. Około 21:00 dojechaliśmy do Sokołowa. To była nasza pierwsza i bardzo udana wycieczka.

Polecamy