30 lat temu - 1 września 1993 r. zabrzmiał...

6 września klasa 1B SLO razem z wychowawczynią...

W dniach 05 - 06 września klasa I C przebywała...

W dniach 04 - 05 września  klasa I A wraz z...

   Ponieważ 1 września w...

Grono pedagogiczne ZSS w roku szkolnym 2023/...

Serdecznie zapraszamy :)

Za nami kolejne 10 miesięcy – czas płynie...

WYCIECZKLA KLAS I SLO DO WARSZAWY

Grażyna Błońska

W czwartek, 7. października 2021 roku, klasy 1A i 1B SLO wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Punktualnie o godz. 7 rano wszyscy zebraliśmy się przy ul. ks. Bosko, gdzie oczekiwał na nas autokar. Po tym jak każdy zajął swoje miejsce i w oczekiwaniu na nową przygodę, ruszyliśmy w drogę. Podróż minęła nam szybko i w Warszawie byliśmy już o 9.00. Do pierwszej atrakcji została nam jeszcze godzina, więc udaliśmy się do Galerii Mokotów. Sklepy były jeszcze zamknięte i mogliśmy jedynie wypić coś ciepłego lub zjeść coś w McDonaldzie. Następnie udaliśmy się do Hangaru 646, gdzie przez godzinę rozładowaliśmy energię na trampolinach. Każdy z nas mógł się czegoś nauczyć od trenerów, z którymi mieliśmy zajęcia. Pokazali nam, jak bezpiecznie się zachowywać oraz jak wykonać różne akrobacje. Po fizycznym wysiłku udaliśmy się Cinema City na film pt. ,,Najmro”. Ukazuje on historię Zdzisława Najmrodzkiego, który uciekał z więzienia 29 razy. Mimo przestępczej działalności głównego bohatera film ma pozytywny wydźwięk i pokazuje, że miłość może zmienić człowieka. Następnie pojechaliśmy do barokowego pałacu w Wilanowie. Poznaliśmy tam historię 350-letnich zabytków związanych z królem Janem III Sobieskim. Po spacerze po wilanowskim parku udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy do domu.

W drodze powrotnej nie kończyły się dyskusje o niezapomnianych wrażeniach z naszej wycieczki. Szczególnie zapamiętamy końcowe kilometry naszej podróży, podczas których wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Gdy dotarliśmy na miejsce, żal nam było się rozstać, lecz musieliśmy udać się do naszych domów i wyczekujących rodziców. Każdy z nas wrócił z niesamowitymi przeżyciami i niezapomnianymi wspomnieniami.

To była nasza pierwsza wycieczka w szkole salezjańskiej i w nowym gronie znajomych. Było cudownie. Już nie możemy doczekać się kolejnej.

 

Gabriela Tomaszewska

Polecamy