ORSZAK TRZECH KRÓLI

Po raz kolejny...

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej...

14 grudnia 2021 roku dla...

W poniedziałek, 6 grudnia obchodziliśmy...

AKCJA KLASY 2B SLO W...

W piątek 26 listopada...

11.11.2021r. nasz Poczet Sztandarowy ,...

Zapraszamy! :)

I miejsce Zespołu Szkół Salezjańskich "Lux Sapientiae" w Uniwersyteckim Konkursie wiedzy o Rosji i Niemczech.

Dnia 16 października 2015 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbywał się Uniwersytecki Konkurs Wiedzy o Rosji i Niemczech. Zakresem tematycznym obejmował historię, kulturę i społeczeństwo tych krajów w XX i XXI wieku. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W skład pierwszej wchodzili: Karol Mystkowski, Michał Pawelec i Mateusz Trebnio; druga zaś składała się z Marcina Czerkasa, Jana Kalinowskiego i Pawła Wiśniewskiego. Uczestnikom towarzyszyła grupa kibiców, mocno wspierała ich także pani Sylwia Skrzeszewska.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy bazował na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” – aby móc odpowiedzieć na zadane pytanie, trzeba było wykazać się refleksem i zgłosić przed innymi. Drugi etap polegał na rozwiązaniu testu, trzeci natomiast wymagał znajomości rosyjskich i niemieckich zabytków, postaci historycznych, a nawet piosenek.

Zmagania zakończyły się wielkim sukcesem dla zawodników, oznaczonych konkursowym numerem 15 (każda z kilkunastu drużyn uczestniczących w konkursie otrzymała swój numer): Marcina CzerkasaJana Kalinowskiego i Pawła Wiśniewskiego. Wykazali się największą wiedzą i zajęli pierwsze miejsce. W nagrodę wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci słowniki i książki.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach językowych.

Paweł Wiśniewski 2 B SLO

Polecamy