W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

02 marca uczniowie Salezjańskiego Liceum...

Licealistki Mistrzyniami Regionu Siedleckiego w koszykówce

Krzysztof Iwański

W poniedziałek 8 kwietnia odbył się turniej finałowy międzypowiatowych zawodów regionu siedleckiego szkół ponadpodstawowych w piłce koszykowej dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Rozgrywki regionalne szkół ponadpodstawowych organizowane są przez Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach i odbywają się w 3 etapach, tj. eliminacje, półfinał i finał. Nasza drużyna bez problemu przeszła wszystkie etapy.

W turnieju finałowym spotkały się 4 najlepsze zespoły z regionu siedleckiego. Oprócz koszykarek z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w turnieju rywalizowały drużyny z: II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (gospodarz rozgrywek), Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Siedlcach oraz I Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach.

Nasze licealistki okazały się bezkonkurencyjne. Najpierw w półfinale pokonały drużynę II LO Siedlce 67:28, a później w meczu finałowym zespół z ZSP nr 1 83:48.

Drużyna koszykarek Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego zajęła pierwsze miejsce w turnieju, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Regionu Siedleckiego oraz awans do rozgrywek na etapie wojewódzkim. Należy jeszcze dodać, że obroniliśmy tytuł najlepszej szkolnej drużyny w koszykówce dziewcząt szkół ponadpodstawowych w regionie, który zdobyliśmy również w ubiegłym roku.