W poniedziałek 8 kwietnia...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

Za...

W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół...

02 marca uczniowie Salezjańskiego Liceum...

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTYCH DRZWI W NASZEJ...

21.02.2024r. na hali sportowej Zespołu Szkół...

Informacje dla Pielgrzymów

Obrazek użytkownika ks. Sławek Lubiński

Informacje dla uczestników Pielgrzymki

 

·        Wyjazd sprzed Kościoła 7.07. 2015 o godz. 5.00. Autokarem z firmy A&M Travel z Płońska, z którą współpracujemy przy organizacji pielgrzymek dla naszych maturzystów. Zabieramy ze sobą suchy prowiant na drogę, przewidziany jest postój na obiad – jeszcze w Polsce. Po przyjeździe do Waldwinkel – Winterberg–( centrum salezjańskie   ok. 60 km od Monachium) zakwaterowanie i kolacja.

·        8.07. odprawiamy Mszę św. jemy śniadanie i udajemy się w kierunku Turynu – Colle Don Bosco – tam jemy obiadokolację, w zależności od tego ile czasu będziemy mieli do dyspozycji przed udaniem się do hotelu przewidziany jest krótkie zwiedzanie Colle Don Bosco. Podczas pobytu w Turynie nocujemy w dwóch hotelach. Pierwszy nocleg 8/9 w Calamandrana i Nizza Monferatto . Zaś następny 9/10 hotel diecezji Asti – Villanova d’Asti (około 20 minut z Colle).

·        10 lipca po śniadaniu udajemy się do Rzymu gdzie nocować będziemy w Hotelu przy Domu Generalnym naszego  zgromadzenia. Zwiedzanie Rzymu i okolic (Monte Casino) wg. programu, który może być modyfikowany w zależności od pogody czy też innych okoliczności. Z powodu pielgrzymki Ojca św. do Ameryki Południowej z naszego programu wykreślone zostało spotkanie z Papieżem podczas modlitwy Anioł Pański.

·        Rzym opuszczamy 13 lipca udając się w  kierunku Wenecji  zatrzymujemy się na zwiedzanie Asyżu a następnie udajemy się na kolacje i nocleg do HOTELU ANTILLE 3*** in Cazzago di Pianiga ( pomiędzy Padwą a Wenecją, 25 km
od każdego z nich)

·        Dnia następnego czyli 14  po śniadaniu jedziemy do Wenecji – z parkingu płyniemy pod plac św. Marka zwiedzamy Wenecję, wolny czas do dyspozycji też jest przewidziany, następnie wracamy na parking i udajemy się w drogę powrotną do Polski zajeżdżając do supermarketu na stosowne zakupy.

·        Ze względu na aurę panującą we Włoszech proszę zabrać ze sobą nakrycia głowy, wodę do picia ,oprócz tego w związku z pobytem w miejscach sakralnych odpowiedni strój (np. panie nakrycie na ramiona itp.) karty EKUZ, dowody osobiste, suchy prowiant na drogę.

·        W związku z tym , iż wyjeżdżamy wcześnie rano we wtorek zapraszamy wszystkich dysponujących czasem na Mszę św. dnia poprzedniego- Poniedziałek 6 lipca godz. 18 kościół św. Jana Bosko, podczas której modlić będziemy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na czas naszego wspólnego pielgrzymowania.  Jeśli pojawią się do tego momentu  dodatkowe informacje konieczne do przekazania to uczynimy to po Mszy św.   Ks. Sławomir Lubiński sdb

Polecamy