12 stycznia 2021 r....

Nasze miejscowe Oratorium w dniach od 04 do 08...

Idąc śladem...

Dzielni Ekoplastycy z ochotą biorą udział w...

Dnia 11.12.2020 roku przedstawiciele klasy 1B...

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
...
27 listopada 2020 roku SP nr 1 w Sokołowie...
„Kochasz swoje dzieci, nie pal w piecu...
Pamiętamy...
"Powiewa flaga,...

Egzamin Ósmoklasisty 2020

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol

Dla ponad 347,7 tys. uczniów klas ósmych szkół podstawowych o  godz. 9:00 rozpoczął  się dziś egzamin ósmoklasisty. Trwać będzie trzy dni. W każdym dniu ósmoklasiści będą zdawać egzamin z innego przedmiotu. W pierwszym dniu będą pisać egzamin z języka polskiego. W drugim dniu, w środę, będzie egzamin z matematyki. W trzecim dniu, w czwartek, będzie egzamin z języka obcego nowożytnego.

Podczas egzaminu obowiązuje reżim sanitarny. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły.

Pierwotnie sesja egzaminacyjna miała się rozpocząć 21 kwietnia. W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca zawieszone są stacjonarne zajęcia w szkołach; od 25 marca szkoły mają obowiązek kształcenia zdalnego. Przesunięto też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu ósmoklasisty.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki egzaminu uczniowie poznają do 31 lipca. Wpływa on na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

W tym ważnym dla Was dniu życzymy spokoju, koncentracji i wiary we własne siły. Jesteśmy przekonani, że lata nauki i wytężonej pracy przyniosą jak najlepsze rezultaty. Powodzenia!

Polecamy