Tegoroczni  absolwenci  ...

Punktualnie o godz.10.00,...

21 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny...

            20 czerwca...

W dniu 20 czerwca br. uczniowie klasy II b SLO...

Wycieczka do Wilna...

W niedzielne popołudnie odbył się "Marsz dla...

Wspólnota szkolna i parafialna pod...

14 czerwca w środę dwie...

14.06.2017r. na terenie strzelnicy sportowej...

Podsumowano powiatowe konkursy dla gimnazjalistów

Do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Sokołowie Podlaskim po raz siódmy zaproszono gości z gimnazjów położonych na terenie powiatu sokołowskiego – laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i artystycznych. Uczniowie w maju przystąpili do zmagań przygotowanych przez nauczycieli I Liceum, zaś 14 czerwca mogli cieszyć się z uzyskanych lokat. Patronat nad cyklem konkursów objął starosta sokołowski Leszek Iwaniuk, a sponsorem nagród jest powiat sokołowski. Zebranych w sali gimnastycznej powitali prowadzący uroczystość licealiści: Olga Gąsowska i Jakub Dmowski. Słowa gratulacji do uczniów i ich opiekunów skierowała również Pani Teresa Oliwińska Dyrektor I Liceum.

Lista nagrodzonych gimnazjalistów

KONKURS GEOGRAFICZNY
1. Izabella Tomczuk, opiekun: Agnieszka Błońska, Salezjańskie Gimnazjum
2. Dawid Oleszczuk, opiekun: Anna Kryczka, Gimnazjum w Kosowie Lackim
2. Anna Smuniewska, opiekun: Izabela Kobylińska, Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim

KONKURS MATEMATYCZNY
1. Anna Mężyńska, opiekun: Wioletta Zakrzewska, Salezjańskie Gimnazjum
2. Dawid Pasek, opiekun: Wioletta Zakrzewska, Salezjańskie Gimnazjum
3. Marta Mąka, opiekun: Wiesława Kopania, Gimnazjum w Kosowie Lackim

KONKURS CHEMICZNY
1. Cezary Moczulski, opiekun: Urszula Sowa, Gimnazjum w Jabłonnie Lackiej
2. Małgorzata Skup, opiekun: Danuta Księżopolska, Gimnazjum w Bielanach
3. Julia Wojtczuk, opiekun: Anna Jankowska, Salezjańskie Gimnazjum

KONKURS BIOLOGICZNY
1. Aleksandra Gralik, opiekun: Małgorzata Gęsina, Gimnazjum w Sabniach
2. Cezary Moczulski, opiekun: Jolanta Kondraciuk, Gimnazjum w Jabłonnie Lackiej
3. Joanna Bojar, opiekun: Jolanta Kondraciuk, Gimnazjum w Jabłonnie Lackiej

KONKURS INFORMATYCZNY
1. Dawid Ruciński, opiekun: Krzysztof Naworol, Salezjańskie Gimnazjum
2. Maciej Sadokierski, Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
1. Katarzyna Nowak, opiekun: Sylwia Skrzeszewska, Salezjańskie Gimnazjum
2. Anna Mężyńska, opiekun: Sylwia Skrzeszewska, Salezjańskie Gimnazjum

3. Aleksandra Szymańska, opiekun: Jerzy Iwański, Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
1. (ex aeqo) Małgorzata Skup, opiekun: Patrycja Ciekot, Gimnazjum w Bielanach i Dawid Ruciński, opiekun: Elżbieta Paczóska, Salezjańskie Gimnazjum
2. Natalia Ławecka i Julia Pogorzelska, opiekun: Elżbieta Paczóska, Salezjańskie Gimnazjum
3. Michał Jaszczuk, Anna Mężyńska i Sebastian Świderski, opiekun: Elżbieta Paczóska oraz Milena Żurawlewska, opiekun: Anna Złotkowska, Salezjańskie Gimnazjum

KONKURS JĘZYKA ROSYJSKIEGO
1. Iryna Prylepa, opiekun: Maria Pogorzelska, Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim
2. Łukasz Parzonka, opiekun: Katarzyna Mątkiewicz, Gimnazjum w Sterdyni
3. Aleksandra Lusińska, opiekun: Sylwester Mosiej, Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim oraz Cezary Moczulski i Iga Mazurczak, opiekun: Justyna Krysiak, Gimnazjum w Jabłonnie Lackiej

KONKURS RECYTATORSKI „U Marysi”
1. Iryna Prylepa, opiekun: Małgorzata Turemka, Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim
2. Julia Jurczak, opiekun: Dorota Zalewska, Salezjańskie Gimnazjum  oraz Zuzanna Skrzydlewska, opiekun: Joanna Maczuga, Gimnazjum w Grochowie
3. Sylwia Adamczuk, opiekun: Dorota Zalewska, Salezjańskie Gimnazjum oraz Sebastian Pieńkowski, opiekun: Joanna Maczuga, Gimnazjum w Grochowie – wyróżnienia

KONKURS LITERACKI „U Marysi”
1. Wiktoria Zębacka, opiekun: Małgorzata Turemka, Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim oraz Julia Maliszewska, opiekun: Anna Żochowska, Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim
2. Dawid Ruciński, opiekun: Dorota Zalewska, Salezjańskie Gimnazjum
3. Gabriela Burzyńska, opiekun: Dorota Zalewska, Salezjańskie Gimnazjum

KONKURS DZIENNIKARSKI
Redakcja z Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim

KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
1. Bartosz Gdula, opiekun: Grażyna Błońska, Salezjańskie Gimnazjum
2. Dawid Ruciński, opiekun: Grażyna Błońska, Salezjańskie Gimnazjum
3. Natalia Poślada, opiekun: Jacek Odziemczyk, Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim

KONKURS HISTORYCZNY
1. Mateusz Chechłowski, opiekun: Maria Bielińska, Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim
2. Izabella Tomczuk, opiekun: Ewa Chadaj oraz Martyna Błońska, opiekun: Grażyna Błońska, Salezjańskie Gimnazjum

 Gratulujemy osiągnięć naukowych i artystycznych uczniom i ich opiekunom!

Polecamy

Pokaż innym

Chcesz pokazać coś znajomym?

Udostępnij i komentuj na portalach :)

KONTAKT

Zespół Szkół Salezjańskich
"Lux Sapientiae"

ul. Księdza Bosko 1
08-300 Sokołów Podlaski

tel. +48 (25) 781 76 10
liceum@sdb.pl
gimnazjum@sdb.pl