Dnia 21 maja 2018r. uczniowie klasy I SSP...

Dnia 14.05 obie grupy klas...

   Tą jakże słoneczną...

Inspektorialne Święto Liturgicznej Służby...

Maturzyści zaczęli zdawać....

Uroczystości Święta...

Koniec kwietnia to w szkołach...

Nadszedł czas egzaminów...

SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ HENRYKA SIENKIEWICZA

ablonska

W 2016 r. - Roku Sienkiewicza, młodzież ze Szkół Salezjańskich zapoznawała się z twórczością pisarza. Uzdolnione teatralnie osoby prezentowały na porannym "słówku" fragmenty powieści Sienkiewicza oraz przedstawiały scenki teatralne na podstawie książek Noblisty. Na zakończenie Roku Sienkiewicza dnia 20 grudnia 2016 r. uczniowie obejrzeli scenkę z powieści "Potop". Rozmowę zakochanych w sobie bohaterów: Oleńki Bilewiczówny i Andrzeja Kmicica zaprezentowali : Natalia Piwko i Jan Popowski z kl. II SLO. Natomiast 21 grudnia ksiądz Dyrektor Dariusz Matuszyński przeczytał na "słówku" fragment książki "Quo vadis", który mówił o spotkaniu Piotra Apostoła z Chrystusem. Dzięki takim prezentacjom zawsze chętnie angażującej się młodzieży pamięć o Sienkiewiczu zawsze trwa i będzie trwała, gdyż patron szkoły, pozostawiając po sobie tak genialne utwory nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Dnia 26 października na porannym ""słówku" przedstawiono humorystyczną scenkę z książki "W pustyni i w puszczy" Role głównych bohaterów Nel i Stasia zagrali: Paulina Krakowska z kl. II C SG oraz Bartosz Danielski z kl. II C SG.

Dnia 15 listopada 2016 r. młodzież z kl. II c Salezjańskiego Gimnazjum zaprezentowała scenkę z książki Henryka Sienkiewicza "Pan Wołodyjowski". W rolę Basi wcieliła się Maria Salach, natomiast Zagłobę zagrał Patryk Częścik. Bohaterowie prowadzili rozmowę na temat zdolności żołnierskich Michała Wołodyjowskiego, w którym Basieńka zwana Hajduczkiem podkochiwała się.

Dnia 15 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Salezjańskich odbył się Konkurs Recytatorski im. Henryka Sienkiewicza, przeprowadzony akurat w 100 rocznicę śmierci pisarza - patrona Salezjańskiego Liceum. W konkursie wzięli udział uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum. Komisja w składzie: Bożena Mrozowska-Gozdołek, Lidia Krasuska i Dorota Zalewska, po przesłuchaniu 10 osób postanowiła przyznać:
I miejsce- Paulinie Krakowskiej ucz. kl. II A SG, II miejsce - Indze Tomczuk ucz. kl. I c SG, III miejsce - Małgorzacie Popowskiej ucz. kl. I A SG. Nagrodę specjalną za ciekawą i poruszającą interpretację tekstu otrzymał Jan Popowski ucz. II A SLO. Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne wydania książek Henryka Sienkiewicza.

Dnia 8 grudnia 2016 r. młodzież miała możliwość zapoznać się z dalszymi losami bohaterów książki "Pan Wołodyjowski". Tym razem na "słówku" przedstawiono rozmowę małżonków Basi i Michała Wołodyjowskich. W ich role wcielili się: Kamila Rucińska z kl. I C SG oraz Łukasz Abramczuk z kl. I A SG.

Dnia 14 grudnia 2016 r. na "słówku" zaprezentowano scenkę z książki "Krzyżacy". Uczniowie mogli wysłuchać dialogu Zbyszka i Jagienki, których role zagrali: Patryk Częścik z kl. II C SG oraz Paulina Krakowska z kl. II A SG.

Bożena Mrozowska-Gozdołek
 

Polecamy