21.02.2024r. na hali sportowej Zespołu Szkół...

We wtorek 13 lutego gościliśmy w naszej szkole...

Studniówka 

Playlista filmowa:

...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA BOSCO...

Trwają przygotowania tegorocznych maturzystów...

W dniach 13 - 20 stycznia 2024 grupa młodzieży...

 Tegoroczny orszak w Sokołowie  miał swój...

SZKOLNA WIGILIA

 

Jedną z...

SZKOLNA WIGILIA
 
...

Wyjazd do Krakowa

Grażyna Błońska

W piątek i sobotę (24-25 marca) grupa uczniów SLO miała niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w wycieczce do Krakowa. Głównym powodem wyjazdu był corocznie wystawiany przez kleryków salezjańskiego seminarium spektakl Misterium Męki Pańskiej. W tym roku jest to już 92. Misterium w historii Salezjańskiej Sceny. Tematem przewodnim tegorocznego przedstawienia jest historia Grzegorza Czerwickiego, człowieka który w swoim życiu dwukrotnie lądował w więzieniu. Tam, zachęcony przez współwięźnia, sięgnął po Pismo Święto – jak stwierdził „nie miał nic do stracenia, najwyżej odłoży Je na półkę”. Nie odłożył. Sceny współczesne przeplatają się w spektaklu z wydarzeniami z czasów Jezusa.

Tegoroczne Misterium pokazuje, że dla Jezusa nie ma takiej ciemności, z której nie mógłby nas wyprowadzić. Spektakl był przejmujący, skłaniający do przemyśleń, chociaż nie brakowało elementów humorystycznych, szczególnie w dialogach w scenach współczesnych.

 

Oprócz obejrzenia spektaklu udało się nam odwiedzić Muzeum Krakowa - Rynek Podziemny oraz kopalnię w Wieliczce. Wyjazd był być może za krótki, ale za to intensywny. Bardzo dziękujemy organizatorom, wśród których największe podziękowania należą się pani Annie Złotkowskiej i księdzu dyrektorowi Sylwestrowi Pawlakowi.

Polecamy