Rewelacyjnie zaprezentowały...

W piątek i sobotę (24-25...

02 marca 2023 r. w hali sportowej przy ul.x....

18 lutego br. grupa uczniów...

W dniu 7 lutego br. w hali...

Bal karnawałowy.

Studniówka w tym roku, odbyła się w...

URODZINY KSIĘDZA DYREKTORA
...

ORSZAK TRZECH KRÓLI

 

Święto...

To jedna z...

Ranking szkół "Perspektywy"

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące zajmuje 384. a I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie 425. miejsce w rankingu 500 najlepszych liceów opracowanym przez pismo „Perspektywy”.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W Rankingu 2016 brane były pod uwagę jedynie wyniki matury pisanej w tzw. „nowej formule”. Do sporządzenia rankingu wykorzystano protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. Najlepsze licea ogólnokształcące w Polsce to XII LO w Szczecinie (wskaźnik 100), drugą lokatę zajęło XIV LO im. St. Staszica w Warszawie, a trzecie Liceum Akademickie UMK z Torunia.

Jeśli chodzi o szkoły z naszego miasta, 384. lokatę zajmuje Salezjańskie LO im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim – 41,19. Rok temu SLO osiągnęło bardzo wysoką 169. lokatę, w rankingu z 2014 r. było zaś sklasyfikowane na 486. miejscu. Na 425. pozycji jest I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim – z wynikiem 40,60. Rok temu ogólniak z Sadowej zajmował w rankingu 481. miejsce, w roku 2014 zaś – 354.

 

Więcej na stronie Perspektyw

Źródło: zyciesokolowa.pl

Polecamy