ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

...

6 czerwca klasy czwarte ze swoimi wychowawcami...

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

Przegląd Inicjatyw Teatralnych

Lidia Krasuska

W dniach 15 - 17 marca w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim odbył się już XIV Przegląd Inicjatyw Teatralnych amatorskich teatrów szkół  Inspektorii Warszawskiej.  

PIT to odpowiedź na ideę teatru księdza Bosko - piękna inicjatywa, która pozwala młodym ludziom podzielić się własną twórczością, emocjami, wspólną pasją, wrażliwością na sztukę.  Coroczne spotkania to radość tworzenia i odkrywania świata przy wykorzystaniu środków teatralnych. Młodzież ma okazję, by wymienić się marzeniami, otworzyć na innych ludzi. To również dobrze wykorzystany czas wolny, spędzony w miłej atmosferze.

Podczas tego wydarzenia gościliśmy szkolne grupy teatralne z Mińska Mazowieckiego, Łodzi, Oświęcimia, Legionowa i Ostródy.

W programie znalazło się pięć spektakli, od „Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią” począwszy , po widowisko „Romeo i Julia – Sześć dni, które wstrząsnęły światem” na zakończenie części artystycznej. Oprócz przedstawień uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych przeprowadzonych przez instruktorki teatralne z Warszawy.

Projekt uświetniło spotkanie z ks. Tadeuszem Lewickim – profesorem komunikacji i filozofii Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie. Była to przepiękna, niezwykle interesująca prezentacja dotycząca źródeł teatru , sięgających pierwszych działań oratoryjnych ks. Jana Bosko,  patrona młodzieży.

Ci młodzi utalentowani aktorzy amatorzy sprawili, że weekend przebiegł  w przyjemnym klimacie.

Polecamy