Pomimo przerwy w nauce, spowodowanej epidemią...

 6 marca 2020r. w hali sportowej w Siedlcach...

Od 12 do 25 marca br....
 
Dnia 25 lutego w godzinach...

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY...

W niedzielę, 16 lutego, po raz...

Dnia 26 lutego na...

Ferie to czas, gdy grupa...

W piątek, 7 lutego odbyły...

Półmetek na nami, 30 stycznia odbył się bal "...

By Boga oglądać mogli

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol
Za pobożne, czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla jednej duszy dziennie.
 
Tak często słyszymy w Kościele, zwłaszcza około Świąt Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, że w tym czasie możemy zyskiwać odpust zupełny. Co to takiego jest? Ja  wiem, z całą pewnością, że tylko Bóg odpuszcza mi grzechy i czyni to przez posługę Kościoła. „Ja odpuszczam tobie grzechy, w Imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego” – to jest rozgrzeszenie i  przebaczenie grzechów. A ja za każdy grzech powinienem siedzieć w  więzieniu, bo popełniłem zło: przestępstwo albo wykroczenie. I  zostaje mi kara za grzechy. Noszę to w sobie, więc jak tego się pozbyć? Jakie są warunki uzyskania odpustu zupełnego?
 
Najpierw muszę być w stanie łaski uświęcającej – jestem u  spowiedzi i u Komunii Świętej; odmawiam wyznanie wiary, odmawiam modlitwę w intencjach Ojca Świętego i ofiaruję ten odpust za siebie. Ale mogę też ofiarować go za kogoś innego. Najczęściej ofiarowujemy odpust zupełny za zmarłych. Jesteśmy wtedy pewni, że zmarły ma odpuszczone grzechy, odpuszczone kary za grzechy, skończył czyściec i idzie do Nieba.
 
Warunki odpustu:
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Polecamy