ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTYCH DRZWI W NASZEJ...

21.02.2024r. na hali sportowej Zespołu Szkół...

We wtorek 13 lutego gościliśmy w naszej szkole...

Studniówka 

Playlista filmowa:

...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JANA BOSCO...

Trwają przygotowania tegorocznych maturzystów...

W dniach 13 - 20 stycznia 2024 grupa młodzieży...

 Tegoroczny orszak w Sokołowie  miał swój...

SZKOLNA WIGILIA

 

Jedną z...

Czuwanie maturzystów na Jasnej Górze 2017

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol
Wieczorem dnia 17 marca 2017 jako maturzyści Salezjańskiego Liceum dotarliśmy na Jasną Górę. Była to pielgrzymka dziękczynna – dziękowaliśmy za wszystkie lata spędzone we wspólnocie szkolnej. Mogliśmy podziękować za nas samych, za naszych kolegów, nauczycieli, księży, wychowawców i za ich starania względem nas. Była to też okazja do powierzenia naszej przyszłości w ręce Maryi.
Nocne czuwanie rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim. Po krótkiej przerwie inni pielgrzymi opuścili klasztor i pozostaliśmy tam sami wraz z innymi maturzystami szkół salezjańskich naszej inspektorii. Po przywitaniu wszystkich przybyłych przez księdza dyrektora Dariusza Matuszyńskiego głos zabrał ksiądz Kawecki, który w oparciu o Ewangelię poprowadził konferencję na temat wyborów życiowych, które przed nami stoją. Kiedy wybiła północ, wzięliśmy udział w Eucharystii celebrowanej przez księdza inspektora Andrzeja Wujka, jak zawsze uśmiechniętego, który również skierował do nas kilka słów. Zakończeniem czuwania była wspólna modlitwa na różańcu oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Zanim jednak opuściliśmy mury klasztoru na Jasnej Górze, każdy z nas miał okazję, by podejść do obrazu Maryi i „spoglądając Jej w oczy – jak to ujął ksiądz dyrektor – podziękować Jej osobiście za całą naszą historię”.
Powróciliśmy w sobotę nad ranem – co prawda zmęczeni (na szczęście mieliśmy dwa dni na odpoczynek!), ale jednak pełni radości i z pozytywnym nastawieniem. To był nasz ostatni wspólny wyjazd… Jak ten czas szybko płynie!
Marcin Czerkas

Polecamy