9 rad ks. Bosko w czasie...

Drodzy Maturzyści,...

Pomimo przerwy w nauce, spowodowanej epidemią...

 6 marca 2020r. w hali sportowej w Siedlcach...

Od 12 do 25 marca br....
 
Dnia 25 lutego w godzinach...

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY...

W niedzielę, 16 lutego, po raz...

Powsin klas IC i IIA SG 2017

Obrazek użytkownika Krzysztof Naworol
Krzysztof Naworol
14 czerwca w środę dwie klasy IC i IIA wraz z nauczycielami udały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Na samym początku obejrzeliśmy prezentację z ciekawostkami na temat roślin z całego świata. Następnie klasa IC udała się na niesamowity spacer po ogrodzie, a klasa IIA na zajęcia laboratoryjne, na których mogli przygotować próbki laboratoryjne. Po pierwszej części zajęć, nastąpiła zamiana i klasa IC poszła przygotowywać próbki, a klasa IIA na spacer. Po zakończeniu  wszystkich zaplanowanych punktów w Ogrodzie Botanicznym, przejechaliśmy do galerii "Sadyba", aby zaspokoić swój głód. Około godziny 18:30 wszyscy szczęśliwie wróciliśmy pod mury szkoły.
Gabriela Toczyska IC SG
 
 
W środę, 14 czerwca, klasy 2a oraz 1c SG pod opieką p. Marzeny Soczkiewicz, p. Anny Jodłowskiej-Kozłowskiej, p. Doroty Zalewskiej oraz p. Krzysztofa Naworola, wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, gdzie mogły wziąć udział w ciekawej lekcji biologii.
 
Kiedy około godziny jedenastej dotarliśmy na miejsce pełni zapału do przyswajania wiedzy, wysłuchaliśmy ciekawego wykładu dotyczącego różnorodności roślin. Niektóre fakty były już przez nas znane, jednak część z nich okazała się czymś zaskakującym. Następnie, podzieleni na dwie grupy, mogliśmy samodzielnie wykonać preparaty, które później oglądaliśmy pod mikroskopem oraz obejrzeć ogród botaniczny. Ogród ten, bogaty w ciekawe i piękne okazy roślin, wprawił nas w zachwyt. Po zajęciach wybraliśmy się do centrum handlowego Sadyba, aby się posilić. 
 
Wycieczka ta była ciekawym urozmaiceniem zajęć, jakie odbywają się w naszej szkole. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy rośliny, które - w niektórych przypadkach - widywaliśmy tylko na kartach podręczników, a zdobyte informacje na pewno przydadzą się nam w przyszłości.
Dominika Kraska

 

Polecamy