ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024...

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

...

6 czerwca klasy czwarte ze swoimi wychowawcami...

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU...

W czwartek 13.06.2024r. odbyły się zawody...

W dniu 28 maja na stadionie...

W dniach 14.05 - 26.05...

W ostatnim czasie uczniowie z klas 2 liceum...

PIKNIK SALEZJAŃSKI

SZLACHETNA PACZKA

ablonska

Gest, miłe słowo, błysk w oku. Czasem jedno słowo wystarczy, by ktoś poczuł się ważny. Jedna chwila spędzona razem może sprawić, że ktoś uwierzy w siebie. Właśnie dzięki takim drobiazgom ludzie odzyskują siłę i nadzieję. I Ty możesz pomóc rodzinom w potrzebie!

10 grudnia zakończyło się w szkołach salezjańskich przygotowywanie paczek w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Ta ogólnopolska inicjatywa pozwala pomóc najbardziej potrzebującym – osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym czy rodzinom wielodzietnym. Ta pomoc jest ważna szczególnie teraz – w okresie przedświątecznym i dzięki niej wiele rodzin ma szanse na godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie gimnazjum i liceum salezjańskiego przygotowali paczki dla siedmiu rodzin wielodzietnych z Sokołowa Podlaskiego i okolic. W paczkach znalazły się artykuły żywnościowe, szkolne, chemiczne – wszystko to, co potrzebne jest w każdej rodzinie w codziennym życiu. Nie zabrakło też zabawek czy drobnych gwiazdkowych upominków.

Inicjatywa przygotowywania paczek jest podejmowana w naszej szkole już po raz kolejny. Tym razem udało się połączyć ją z akcją „Podziel się posiłkiem”. 4 i 5 grudnia młodzież szkół salezjańskich uczestniczyła bowiem w zbiórce żywności w sklepach sieci Biedronka i Topaz. Mieszkańcy Sokołowa chętnie pomagają potrzebującym, o czym świadczy ilość zebranych produktów – tym razem ponad 800 kg. Znaczna część zebranej żywności zasiliła paczki dla potrzebujących rodzin.

 G. Błońska

Polecamy