25 września klasy 1 szkoły podstawowej...
W dniach 22 i 23 września studentki...

Klasy 1-3 SSP biorą udział w międzynarodowym...

W środę 16 września 2020...

Prosimy o zapoznanie się z zasadami...

Po nietypowo długiej...

26 czerwca uczniowie Zespołu Szkół...

Wycieczka IIA i IIB SLO do Warszawy

Paulina Marciszewska

W ostatni piątek października drugie klasy SLO udały się o wczesnej porze w kierunku Warszawy.

Na pierwszy punkt programu klasy zostały podzielone. Klasa B pod opieką Pana Jakuba Paderewskiego udała się do pokoju zagadek, czyli Escape Roomów, zaś klasa A pod opieką Pani Ewy Artych oraz Pani Anny Floryszczyk mieli okazję po raz kolejny spotkać się z Panią Anią Jankowską, która wytłumaczyła nam czym jest metoring, dla kogo jest on przeznaczony i kto prowadzi takie zajęcia. Dowiedzieliśmy się również kiedy przychodzą najlepsze pomysły i jak powinniśmy starać się je realizować, do kogo zwracać się o pomoc oraz różnego typu dofinansowania. Pani Ania zaprosiła dla nas Pana Jakuba Cieślika, który przybliżył nam jak wygląda życie na studiach informatycznych, które ukończył i obecnie zajmuje stanowisko kierownicze. Pan Jakub przybliżył nam dokładnie jakich przedmiotów możemy się spodziewać na tym kierunku studiów, jak wygląda życie studenta nie tylko pod względem nauki, ale również kontaktów z rodzicami czy innymi osobami. Warto też wspomnieć o osobie, która powiedziała nam, że trzeba przełamywać swoje bariery lęku czy nieśmiałości aby dążyć do celu. Po owocnym spotkaniu z Panią Anią oraz jej gośćmi udaliśmy się do Złotych Tarasów. Po szybkim obejściu galerii obie klasy udały się do Centrum Sztuki Współczesnej.

W Centrum Sztuki Współczesnej również zostaliśmy podzieleni na klasy. Klasie A został przybliżony temat sztuki w mieście, natomiast klasie B został przybliżony temat filmowy. Mogliśmy się dowiedzieć jakie są style graffiti, w jaki sposób są wykonywane i w jakich miejscach się najczęściej znajdują. Przedostatnim punktem naszego wyjazdu była Arkadia, gdzie mieliśmy około godzinki czasu wolnego.

 Ostatnim, chyba najbardziej wyczekiwanym przez nas był punkt ostatni, czyli teatr. Sztukę jaką mieliśmy możliwość obejrzeć to „Rapsodia z demonem”, która w minimalistyczny sposób odnosiła się do tytułu. Po ponad dwu godzinnym przedstawieniu udaliśmy się w stronę Sokołowa. Zmęczeni, ale zadowoleni byliśmy w domach po godzinie 23.

Paulina Marciszewska IIA SLO

Polecamy